fbpx

Kdo by to byl řekl

Ano, kdo by to byl řekl, že v pátek 18. 5. 2018 se konal již 6. ročník konference Trendy firemního vzdělávání třetího tisíciletí. Jako tradičně na Hluboké,  v příjemném prostředí Parkhotelu.

Když jsme v roce 2013 pořádali první ročník, nikoho z nás nenapadlo, jak zásadní vliv bude mít konference na naši společnost, která v té době ještě byla jazykovou školou, byť se specializací na firemní vzdělávací programy.

Hlavní motivací pořádat setkání na Hluboké byla (a stále je) snaha výrazně podpořit myšlenku vzdělání. A to jak díky vystoupení přednášejících z praxe, tak snahou ukázat účastníkům cestu z profesního stereotypu a tím tak podpořit kulturu vzdělávání ve firmách. 

A kdo by to byl řekl? Blízký kontakt s vystupujícími, obsah přednášek i organizace samotné konference významně inspirovaly i nás. Daly nám podnět k vytvoření prvních komplexních vzdělávacích programů a tím i ke změně jazykové školy na vzdělávací a jazykové centrum.

Oblíbené intenzivní jazykové kurzy jsme rozšířili o soft skills v angličtině a němčiněmikrolearning, doplnily je kurzy interkulturní komunikace a ucelené série managerského vzdělávání.

Pravděpodobně jsme takové programy uměli připravit a realizovat již dříve, jen člověk obvykle potřebuje ten správný impuls ve správný okamžik. A my jsme jich dostali nadílku.

A jak že vlastně probíhal ten poslední 6. ročník konference a kdo nás všechny přijel inspirovat?

Konferenci jsme zahájili tématickými workshopy. V jejich průběhu doslova lilo jako z konve a tak jsme se obávali, že následný program pro naše vážené přednášejí a hosty mizí v nenávratnu. Nicméně déšť ustal jako na objednávku a okružní jízda Hlubokou zakončená přípitkem v zámecké oranžérii všechny příjemně naladila na další den.

Konferenci zahájil již tradičně starosta města Tomáš Jirsa. Bezprostředně po něm nás do světa firemní kultury a její transformace zavedla Hana Kořínková, vedoucí Operational Excellence E.ON. a ukázala nám, jak je možné rozpohybovat velkého „dinosaura“, i když to není v tomto ohledu vůbec snadné.

Velké ovace sklidil svou přednáškou jeden z nejlepších krizových managerů v Čechách, pan Václav Novák, který nás všechny přesvědčil, že pokud vezmeme své aktivity za správný konec, přidáme k nim řemeslo a práci s čísly, úspěch nás nemůže minout.

A aby nás úspěch opravdu neminul, řemeslu a práci s čísly nás následně učil v rámci nastavení firemního KPI Jan Hušek, který svým systémem slaví úspěchy i u takových firem jako jsou Budějovický Budvar, Madeta, Linet nebo společnost Mall.cz.

Před závěrečnou panelovou diskuzí svým vyprávěním publikum naprosto strhl Jiří Novotný. Příběh společnosti, která si to z malého městečka namířila do celé Evropy byl plný jeho osobních zážitků, příkladů řešení výzev i úžasných úspěchů. Vše ve jménu hesla: “Když opravdu chcete, dokážete to.”

A na co se můžeme těšit na dalším ročníku konference? Hlavním tématem, které bude propojovat všechny přednášky je téma motivace.

Sledujte přípravy konference, o kterých budeme průběžně informovat. Nechte se také inspirovat jako my a přijeďte se setkat s nejlepšími.

Jsem přesvědčena, že díky vzdělání můžeme měnit kvalitu světa kolem sebe.