fbpx

news87

Chceš-li dlouho a naplno žít, nestačí dopřát trénink svému tělu. Dopřej ho i svému mozku. Báječná zpráva je, že trénováním paměti účinně posilujeme mozek. A paměti můžeš hravě vrátit kondici v každém věku. Jak? Budeš se divit. A dokonce to může změnit tvůj život.

Angličtina místo činky
Evropští vědci hlásají, že trénink mozku je naprosto nezbytný i pro udržení fyzické kondice. Za jeden z nejúčinnějších prostředků pro dospělé každého věku považují učení se cizím jazykům. Proč? Je to jasné. Kromě blahodárného posilování paměti se nám otevírají nové možnosti, které by bez znalosti třeba němčiny neexistovaly. A to není vše.
Změna jako omlazující kůra
Dalším velmi účinným tréninkem pro mozek je změna. To, že uděláš něco jinak, než obvykle. ˆ„A učení se cizímu jazyku”, uvádí Geraint Ellis Rees University College of London´s Faculty of Brain Science, “umožňuje zcela přirozeně zařadit změnu do mnoha činností člověka. Je obvyklé, že člověk má nejen jinou barvu hlasu, když mluví cizím jazykem, ale má i dokonce jiná gesta a v efektu se mění i životní styl, pokud cizí jazyk začnete běžně používat.  A to je pro pružnost mozku božská mana.  – A pokud takto spojíte dvě účinné zbraně proti stárnutí a dopřejete si ještě dostatek ryb a zeleniny, těšte se na aktivní život i ve stáří.”
Pokud tě doporučení nadchly, máme pro tebe ještě jedno. Netušili jsme sice, že připravujeme kurz à la Omlazující kůra, nicméně spojili jsme angličtinu, prezentační dovednosti a interkulturní vztahy a vznikl kurz Presentation in English.

Změň svou prezentaci ve skvělé vystoupení a využij svou angličtinu k přesvědčení ostatních o své myšlence. Rádi tě dovedeme k potlesku tvého publika.