fbpx

108

Určitě máme všichni v některých obdobích, a letošní podzim je na to jako dělaný, horší náladu. Nebo se cítíme unavení a bez chuti a máme pocit, že nic nejde, jak bychom si představovali. A že by k lepší pohodě mohla pomoci angličtina? Nebo dokonce mohla přispět k našemu duševnímu zdraví? Přesto si troufám říci, že může.

Jak fungujeme?
Jednoznačná tendence mozku je automatizovat co nejvíce činností, aby ho stály co nejméně energie. Každá změna či improvizace pro něj znamená energii navíc. Na druhé straně, ale nutně potřebujeme každou chvíli z naší rutiny vyskočit.  Právě proto, abychom se “nezbláznili” a udrželi si duševní zdraví.
Je tedy nějaké řešení?
Ano – pozitivní a pravidelné rituály. Rituál není každodenní vyřešení pošty nebo pravidelná videokonference. Ani každodenní cesta do práce, kdy se často divíme, že už jsme na místě a ani nevíme, jak jsme se tam dostali. Mám na mysli rituál jako činnost, na kterou se těšíme, která nás nabíjí, byť by trvala minutu. A tím, že se opakuje, nám nabízí jistotu. Stejně jako ranní čištění zubů nebo snídaně, které jsou jistotou a záchytnými body, když je člověk v nepohodě a neví, co mu den přinese. Určitě je mnoho takových malých rituálů, po kterých můžete sáhnout. My jsme sáhli k těm jazykovým.
Každý den sms
Každé ráno ti zašleme jednu dvoujazyčnou frázi (angličtina – čeština, němčina-čeština) tak, abyste si každou frázi v klidu mohli přečíst a měli na ni celý den. Zkrátka takový ranní jazykový rituál. Můžeš se spolehnout, že sms pípne a zároveň přinese i malé vybočení z pracovní rutiny.
A protože se ranní sms fráze staly oblíbené, vylepšili jsme je. Zcela nově každý týden přicházejí fráze z jedné určité kategorie – setkání, telefonování, finance apod., a tak si snadno vybuduješ slovníček frází.
Že to pro některé z Vás není dostatečný motor z podzimní deprese a očista se nekoná? Nevadí. Naši lektoři se pro vás rádi naladí do pohody a očistu si můžete užít na našich kurzech.
Těšíme se na společné jazykové rituály, protože i pro nás lektory jsou důležité a čerpáme z nich a podporují naše duševní zdraví. Samozřejmě i díky našim studentům.
10. říjen byl den duševního zdraví, tak pro sebe něco udělej.
Užij si skutečné podzimní počasí s dobrým čajem a mrkni při něm na fráze. Samozřejmě do mobilu.