fbpx

Letos v červenci, přesněji od 12. – 16.7. opět roztáčíme na Hluboké kamery a pouštíme se do dalšího celotýdenního natáčení filmů v angličtině společně s našimi angličtináři. Za poslední 3 roky již natočili v angličtině bezpočet krátkých dokumentů, rozhovorů, absolvovali mini školu body language. Loňské léto jsme dokonce zrealizovali podle vlastního scénáře několik krátkých filmů na podporu turistiky přímo pro Hlubokou.

Proč natáčení filmů a proč v angličtině?

Zmínění umělci jsou nejstarší skupinou našich mladých angličtinářů, pro které již devátým rokem pořádáme týdenní a jednodenní anglické kempy, nebo chceš-li tábory. Celodenními kempy jsme chtěli docílit toho, že se děti vymaní ze školní angličtiny a budou vedle znalosti gramatiky především aktivně hovořit a rozumět. A toho lze docílit tak, že je cizím jazykem obklopíme na celý den. Tedy, že se anglicky dorozumívají s kamarády při hrách nebo dalších běžných činnostech jako je jídlo, cesta parkem nebo třeba psaní scénáře a tvorba filmu.

Při hraní scének, divadla i natáčení filmů se totiž stává angličtina tím, čím by, myslím, měla být. Tedy prostředkem k dorozumění se, kdy je silnější to, že chci druhým něco sdělit, než to, že mi zrovna vypadne to správné slovíčko, nebo mi “ulítne” správný čas. Protože heslo: “Co neudělám / neřeknu, to neumím,” platí v cizím jazyce stejně jako u jiné činnosti.

A jak to s takovou jistotou mohu tvrdit? Již 25 let pořádáme a vedeme na tomto principu celodenní kurzy nejen angličtiny pro dospělé a je to jedna z nejlepších a nejdostupnějších možností, jak se v jazyce katapultovat na lepší úroveň pro praxi.

Mladého umělce můžeš mít v rodině i ty

Ano, přesně tak. Díky současným vstřícnějším podmínkám jsme se rozhodli, že umožníme zvýšit počet o 2-3 účastníky ve skupině a doplníme tak již přihlášené.

Kde se kemp angličtiny koná, jak se přihlásit a jaká je organizace?

Základnu máme v postranním traktu školy na skvělém místě hned vedle zámeckého parku. Mladé angličtináře máme rozdělené do  tří skupin podle věku a úrovně znalostí v rozpětí 7 let – 15 let. Skupiny vzhledem k opatřením pracují samostatně. Nicméně, pokud situace dovolí, některé činnosti a výlety budou částečně společné a stejně jako předchozí roky společně obědváme v restaurantu Solidní šance v centru městečka. Více informací najdeš na našem webu.

Mladičká Texasanka jako skvělý bonus pro všechny angličtináře

Přirozenou komunikaci v angličtině úžasně podpoří 16letá Texasanka Amie Crockett, která si nás před třemi lety našla se svou babičkou a stráví s námi celý týden. Její maminka pochází z Hluboké, a tak si Amie zpestří letní prázdniny u prarodičů s českými kamarády. A to nejen na kempu.

Dětem i našim teenagerům se samozřejmě úplně jinak komunikuje s vrstevníkem nebo věkově bližším mluvčím, jakým je pro ně Amie. A snaha se s ní domluvit a dozvědět se i něco o tom, jak se žije v Americe, jaká je tam škola, co se nosí i jaké filmy a hudba jsou tam in – je mnohem větší.

Kromě toho, že s námi Amie tráví léto, jsme v kontaktu i v průběhu roku. Každý měsíc si vyměňuje s našimi teens v angličtině krátká videa o tom, co se děje a jsme v online spojení. Zlatým hřebem bylo první letošní online spojení na Nový rok, tedy 1.1.2021 večer. Připojilo se všech deset pozvaných dorostenců a na místo plánovaných 10 minut jsme diskutovali téměř hodinu. Amie sice plánované Vánoce v Čechách strávit nemohla, ale o to více probrala s českými vrstevníky, jak probíhaly svátky v netradičním rytmu a co je čeká v novém roce.

Čím jsou celodenní anglické kempy pro děti výjimečné?

S celodenní angličtinou pro malé angličtináře jsme v městečku pod zámkem začali již před devíti lety a naší jednoznačnou motivací bylo, aby se nebáli mluvit anglicky. Aby to, co se naučí ve škole obratem použili v praxi a hovořili, co to dá. S chutí a pohodou dětí mluvit anglicky přišly ještě další odměny i pro nás a rodiče.

  1. Děti velmi rychle pochopí, k čemu jim angličtina vlastně je. Že to není jen předmět ve škole, ale i most k informacím a fajn prostředek, jak se domluvit s lidmi v cizí zemi.
  2. Děti si angličtinu oblíbí, protože ji mají spojenou s hrou a komunikací bez stresu. Mají přirozeně radost z toho, že jim to jde a další motivaci se zlepšovat.
  3. Malí angličtináři si zlepšují známky ve škole a zvládají mezinárodně uznávané Cambridge zkoušky.

Nehodí se ti termín letního kempu? Nevadí. Jsou tu i jednodenní sobotní.

Stejně jako prázdninové kempy vedeme na Hluboké již devátým rokem celodenní sobotní kurzy. Každý měsíc se jednu sobotu setkáváme a děti tráví celý den v angličtině s kamarády  Pokud tě naše obklopení angličtinou zaujalo, termíny na celý příští rok zveřejníme během července a přihlášení je na tobě.

Mrzí tě, že na anglické kempy už nemáš ten správný věk? Nemusí.

Na léto a podzim připravujeme nové celodenní a celotýdenní kurzy angličtiny a němčiny a navážeme tak na naše osvědčené a účinné jazykové programy. Kurzy jsou určeny pro jednotlivce i miniskupiny a letos jako novinku vyhlašujeme firemní otevřené kurzy, tj. miniskupiny pro účastníky z různých firem určitého zaměření. V nejbližším newsletteru tě budeme o termínech informovat. Na zkušenosti našich studentů se můžeš podívat v krátkých video referencích.