fbpx

110

Halloween není typicky český svátek, přesto bychom ho neměli přehlížet, obzvlášť, pokud se učíme anglicky nebo německy. K cizí řeči patří neodmyslitelně i kultura dané země a Halloween je v zemích od nás na západ rozhodně jeden z velmi oblíbených svátků.

Nemusíš se ovšem hned vrhat po nožíku a dýni, nebo si oblékat strašidelný hábit. Mám lepší tip. Stejně jako je v západní Evropě oranžová tykev typickým symbolem Halloween, je také typickou a velmi oblíbenou surovinou pro přípravu různých pochoutek. A jazyk?
Angličtina s dýní podle Jamieho Olivera
Poznej další kousek anglické kultury a zároveň obohať nejen svou slovní zásobu, ale i tvůj jídelníček o báječnou dýňovou polévku. Jamie Oliver je uznávaný kuchařský mistr a s jeho video receptem vpustíš do své kuchyně nejen úžasnou vůni polévky, ale i příjemnou britskou angličtinu.
Pro němčináře sice nemám Jamieho, za to servíruji recept v krásně čisté němčině zde a dokonce mám recept i pro začátečníky zde.
Dva v jednom
Nech vklouznout svůj cizí jazyk do všech možných koutů svého všedního dne a uč se praxí. Sám/a uvidíš, že i když nerozumíš úplně všemu, podle videa bez problémů uvaříš. Bude tě spíše zajímat co, kolik a jak, než to, co doslova kuchař říká. A ten báječný pocit, že jsi uvařil/a a zároveň jsi opět něco udělal/a pro svou jazykovou kondici.
Uč se praxí.
Je to ta nejlepší cesta. Nejvíce si toho zapamatuješ a cizí jazyk používáš jako mimochodem. A pokud ne, máš báječný trénink a zároveň odhalíš své silné i slabší stránky.
Pokud se chceš přesvědčit, přihlas se na náš trénink Prezentace v angličtině. Skvělé spojení prezentačních dovedností, interkulturních znalostí a angličtiny ocenili v praxi všichni účastníci.
Uč se praxí, rádi tě povedeme.

Přihlaste si náš newsletter

* indicates required

//