fbpx

news62
Máš sen, že vyjedeš do vánoční Paříže, ale děsí tě týdny v učebně nad základy francouzské výslovnosti, abys alespoň dokázal/a vyslovit pár slov ze slovníku v řeči, kterou jinak nepoužiješ? Nezoufej. Dnes pokračujeme v radách, jak na to s chytrými slovníky.

Pokud cestuješ s chytrým telefonem, nebo máš na cestách tablet, stáhni si zdarma google překladač, nebo chceš-li translator a otevři si ho. Možná ho už máš a používáš pro překlad slovíček. Samozřejmě se na něj dostaneš i přes prohlížeč, ale takto ho máš rychleji po ruce.
A jak dále
Pokud se chceš na něco zeptat, nebo odpovědět na otázku tj. přeložit větu z češtiny, zkontroluj, zda máš nastavenou češtinu v levém poli. V pravém poli nastav cílový jazyk, např. francouzštinu. V levém okénku klikni na mikrofon a celou větu srozumitelně řekni. Translator ji bryskně přepíše a v pravém poli se objeví překlad. Ale to bychom zůstali na půl cesty.
Je t’aime, Te quiero, I love you
Je samozřejmě skvělé, že ti google translator přepíše k překladu větu, kterou mu nadiktuješ a celou přeloží. Jak ale říct křehké dámě u kávy v Le depart Saint Michel v Paříži tu es belle, když francouzština je pro neznalce naprosto k nepřečtení? Jednoduše. Google překladač to přečte za tebe. Stačí jen kliknout v pravém poli, kde je fráze přeložená do francouzštiny, na malý repráček a tvoje věta zní éterem.
I přesto, že google translator zvládá přeložit a přečíst správně cokoliv včetně Je t’aime / miluji tě, myslím, že krásná dáma nebo sympatický muž stále ještě více ocení takovou větu z tvých úst.
Pokud si netroufáš na přípravu sám/a napiš si o svůj jednodenní intenzivní kurz “Jedu na dovolenou” nebo “Jedu na služební cestu”. Naši lektoři s tebou projdou reálné i vysněné situace a kromě výbavy slovní zásoby do restaurace a hotelu tě naučí správnou výslovnost i jak při ní využívat překladač.