fbpx
Minulý pátek, tedy 19. května, proběhl na Hluboké jubilejní 10. ročník konference Management, znalosti a praxe, a protože měl naprosto mimořádnou atmosféru, ráda bych se k němu ještě vrátila a osvěžila, čím byl mimořádný a co nám přinesl. Podtitulem letošního jubilejního ročníku konference byly “Smysluplné moderní technologie v praxi“. Aktuálně jsme tak chtěli v době plné změn podpořit orientaci na to důležité a esenciální, tedy na technologie, které jsou smysluplné, pomáhají nám a nevedou do slepé uličky. Všichni vážení přednášející se skvěle zhostili tématu a my jsme v publiku doslova hltali jejich 40 minutová vystoupení, která zdaleka nestačila na to, aby se s námi podělili o vše, co nám ze svých zkušeností chtěli, nebo mohli sdělit. Ostatně, vychutnej si atmosféru konference prostřednictvím fotografií na stránkách konference. A pokud oceníš i video reportáž JTV, mrkni na našem LinkedInu, kde jsou i další zajímavosti k celému setkání.

A o čem který z přednášejících hovořil?

Jako první vystoupil Tomáš Morava, který nás vtáhl do světa smysluplných technologií jako zkušený finanční analytik, který vidí technologie trochu jinou optikou, než je obvyklé. Za přítomnosti JTV nám umožnil nahlédnout na smysluplnost i přes cynická a přísná čísla. Zazněly konkrétní případy úspěšných i neúspěšných firem a technologií i odpověď na otázku: “Kdy člověku technologie pomáhají a kdy ho brzdí?” Václav Novák se jako druhý přednášející opřel ve svém vystoupení o bohaté zkušenosti ze světa byznysu a uvedl svou léty prověřenou tezi o rolích lidí ve společnostech tzv. „umělce“, kteří mají víru a tvoří vize a „řemeslníky“, kteří se ujmou sestavení strategie, stanovují cíle a využívají prostředky. Na své TRADIČNÍ tezi nám ovšem zcela originálně přiblížil, jak vidí úkoly jednotlivců i skupin v době digitalizace firem. Pro „umělce“ se situace se zaváděním digitalizace příliš nemění. Jejich hlavní role je mít víru a tvořit vize. => Tvorba energie a uspořádání energie. Pro řemeslníky se situace výrazně mění. Musí se učit a aplikovat digitální technologie, aby firma udržela krok s technologickým pokrokem a uměla naplnit vize. => Efektivní aplikace energie. Citát „Systém je tehdy kvalitní, pokud obsahuje velké množství uspořádané energie a na jeho řízení je potřeba málo informací. – Digitalizace zvyšuje uspořádání energie, ale musí zůstat jednoduchá a účinná, aby bylo třeba málo informací pro její řízení.“ Václav Novák Michal Slaba, který přijel z jihočeského Písku se jako třetí přednášející společně s publikem ponořil do světa plastikářského průmyslu. Prošel s námi nelehkou cestu od založení společnosti až k velmi úspěšné firmě, která má v současné době své vlastní konstrukční oddělení a je významným hráčem na trhu. Všichni jsme ocenili popis základních technologií výroby plastů a prezentaci jednotlivých typů plastů, nad kterou se běžně nepozastavíme. Bonusem bylo zbrusu nové video, ve kterém nás se svým malým synem provedl velmi moderní a ekologickou firemní budovou. Závěrečné přednášky se ujala Sara Polak, kterou Žebříček Forbes „30 pod 30“ (Forbes „30 under 30“) uvedl jako jednu z nejinspirativnějších Čechů do 30 let. – A my jsme ji nominovali na „30 pod 30“ v kategorii energizace publika po vydatném obědovém rautu. Jako leader české iniciativy v oblasti umělé inteligence se s námi podělila o aktuální projekty. Zároveň přiblížila smysluplnost a důležitost konverzace vědce a byznysmena. Nepochopitelně jsme zvládli strávit oběd i napjatě poslouchat. Zlatým hřebem konference se i tento rok stala panelová diskuze, ve které všichni přednášející odpovídali na dotazy z publika. A protože odpovědi na byznysová témata doplnili i osobními komentáři, účastníci i přednášející se skvěle bavili.

Emotivní ročník

Letošní ročník byl rozhodně nejvíce emotivní v celé historii deseti let. Počáteční inspirativní film o bubeníku Clintu Pulverovi dojal polovinu sálu, mě už po několikáté, a pan Václav Novák nás úvodním slovem udržel v podobné náladě. Závěrečná květina od kolegyňky Sáry a standing ovation mě tak vyvedla z konceptu, že si vůbec nepamatuji, kdo mi jako první podal ruku s gratulací…

Poděkování a pozvánka

Tedy, velké díky všem, kteří jste měli chuť přijet a podílet se na „jevišti“ i v „hledišti“ na neopakovatelné a energizující atmosféře konference. Bylo mi velkou ctí a s celým týmem jazz-com se již nyní těšíme na další mimořádné setkání 24.5. 2024 na Hluboké. Poznamenej si tedy v kalendáři termín 24. 5. 2024 a přijeď se setkat s nejlepšími.

Staňte se mistrem prezentace v angličtině

6. června 2024, hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou. Workshop “Staňte se mistrem prezentace v angličtině” vám pomůže zdokonalit prezentační dovednosti, posílit znalosti angličtiny a získat jistotu při prezentacích před mezinárodním publikem.

Pravidla pro psaní čísel v angličtině pro tvůj klid a jistotu

Získej klid a jistotu při psaní čísel v angličtině s naším stručným přehledem pravidel. Bezpečně ovládni správné zápisy čísel a počtů ve všech kontextech.

Naši květnovou konferenci na téma „Umělá inteligence a smysluplné inovace v praxi“ otevře svým mimořádným příspěvkem Václav Novák

Připojte se k nám na 11. ročníku konference Management, znalosti a praxe, která se koná 24. května 2024 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou. Objevte, jak umělá inteligence a smysluplné inovace transformují průmysl a byznys. Vystoupí top experti jako Václav Novák a další!