fbpx

“Proč si myslíte, že bychom se měli rozhodnout právě pro Vás?” je otázka, na kterou odpovídal u pracovního pohovoru mnohý z nás. 
“Warum meinen Sie, dass wir uns gerade für Sie entscheiden sollten.” je sice stejná otázka, ovšem v němčině nebo v jiném cizím jazyce nás u pohovoru překvapí ještě o něco více. Obzvlášť, když ji nečekáme nebo jsme cizí jazyk dlouho nepoužívali. Jak se na podobnou situaci rychle a snadno připravit? Ráda ti poradím.

Jazykové sebevědomí

Včera mi volala Veronika, moje bývalá studentka, že ji čeká přijímací pohovor v němčině. Po sedmi letech na mateřské, tedy po sedmi letech bez němčiny. Byla velmi zdatná němčinářka, nicméně bez praxe se už po půl roce ztrácí tzv. jazykové sebevědomí i u lektorů cizího jazyka. Hned mi vylíčila, že ji po pohovoru s českým jednatelem, čeká za měsíc ještě pohovor s německým majitelem. „A to jsem ještě tři měsíce na mateřské a nemám hlídání, tak to bude s dojížděním na kurz do Písku celkem harakiri. Takže, jak do toho? Měla bys nápad? Ráda bych při pohovoru uspěla.”

Večerní on-line kurz

„No to je skvělé!” šokovala jsem Veroniku svou reakcí. „Kromě toho, že máme celý měsíc, tak ti nezbývá nic jiného, než on-line kurz se mnou nebo s naší lektorkou. Můžeš být klidně doma, termíny si můžeme domluvit kdykoliv i večer a hlavně – on-line kurz s lektorem je velmi intenzivní a pomůže ti rychle začít aktivně hovořit. Musíš totiž po celou dobu výuky poslouchat, co říkám a zároveň hned slovně reagovat. Já totiž nemusím vidět, že krčíš rameny nebo zvedáš obočí. A lehký stres při komunikaci bez osobního kontaktu při kurzu se ti bude moc hodit při samotném pohovoru, protože není nic obtížnějšího než telefonovat v cizím jazyce. Takže super!”

Orientace na pohovor

„Šest až osm setkání nám naprosto stačí na tvoji přípravu, když se skutečně budeme orientovat na pohovor a průběžně zopakujeme nutnou gramatiku, která vyplyne při přípravě. Sestavíme spolu i motivační dopis, aby sis srovnala myšlenky, proč o to místo tolik stojíš a proč by tě firma měla chtít do svého týmu.”
Veronika mi málem utrhla ucho svým: „Uff, takže super. Dost jsi mě uklidnila. Příští pondělí v 18 hodin je ok. Těším se!” ještě dodala a já mám radost z další šance pro maminku po mateřské.
Zajímá tě kurz přípravy na pracovní pohovor? S našimi zkušenými on-line lektory získáš nejen větší jistotu v cizím jazyce, ale projdeš si s nimi několikrát pohovor samotný včetně přípravy na něj. Buď napřed a získej svou práci snů.

Přednášející konference Management, znalosti a praxe

Přednášející konference Management, znalosti a praxe

Ráda bych tě osobně pozvala na jubilejní 10. ročník naší konference Management, znalosti a praxe, který se koná 19. května 2023 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou.Letošní podtitul konference zní “Smysluplné moderní technologie v praxi” a umožní nám v mnohém ohledu...

Specifika interkulturní komunikace mezi česky a německy mluvícími kolegy

Specifika interkulturní komunikace mezi česky a německy mluvícími kolegy

Pokud více spolupracuješ s kolegy nebo partnery z jiné země, určitě mi potvrdíš, že je někdy obtížné se úplně pochopit s německým kolegou, i kdyby mluvil skvěle česky. Nepomůže ani to, když oba mluvíte dobře anglicky. O jakém tipu hovořím? Každý národ má své jedinečné...

15 tipů pro úspěšné zvládnutí angličtiny a němčiny

15 tipů pro úspěšné zvládnutí angličtiny a němčiny

Naučit se nový jazyk nebo zlepšit své dovednosti může být někdy celkem náročné, ale existují způsoby, jak si to usnadnit. Je důležité nevytvářet si další překážky, které nám mohou v pokroku celkem účinně bránit. Není nad to, když si umíme sami sobě pěkně zatopit…...