fbpx

Prázdniny jsou zcela mimořádné období a pro většinu z nás znamenají odpočinek na dovolené nebo příjemný relax na terase nebo při zahradním grilování.  Já bych vám ráda k letní pohodě přidala pár tipů, jak se učit cizí jazyk, třeba jako přípravu na další školní rok. Mnohdy totiž stačí jen malý impuls.

Pokud se chceš, byť opětovně, pustit do cizího jazyka a nemáš odvahu, nebo motivaci nebo prostě nevíš, jak do toho, zkus ho zpočátku jen poslouchat a zvyknout si na něj. Není vůbec důležité, abys rozuměl/a, tedy hledat nějakou zjednodušenou formu. Spíše si vyber, co ti bude vyhovovat nejvíc. A mělo by to být co možná nejčastěji.

  • Jezdíš často autem? Tak si nalaď pro angličtinu vysílání radia BBC, stačí dát vyhledat. Pro němčinu je v autě skvělé třeba Bayern 3, nebo Österreich 3. U německých stanic je ovšem dobré, naladit si je, když jste někde blíže hranic a dosah mají cca 100km. Samozřejmě můžeš poslouchat kdekoliv on-line radio vysílání BBC nebo Bayern 3.
  • Stejně tak si můžeš stáhnout nebo koupit CD ke zjednodušené četbě a poslouchat ho třeba při běhu – zkus poslech v němčině nebo v angličtině.
  • Filmy v původním znění, klidně bez titulků, také splní skvěle úlohu a s šálkem kávy nebo skleničkou vína to bude ještě příjemnější. Zkuste třeba americký film Všechny cesty vedou do hrobu nebo německý film An American Crime.

Jde o to, se jazykem obklopit a dostat ho do ucha. Když se mu pak začneš s lektorem věnovat, není to takový šok a je to daleko přirozenější. Získáš i motivaci a trochu cit pro jazyk. Sama poslouchám před náročným tlumočením v autě Ö3 (rakouské radio), abych se naladila.

Nalaďtě se na angličtinu, němčinu nebo jiný jazyk. Abyste začali aktivně komunikovat, o to se postarají naši lektoři na intenzivních kurzech na Hluboké. Napište na mkrausova@jazz-com.cz nebo zavolejte na +420 602 116 845.

S přípravou i výběrem kurzu vám rada poradím.

Michaela Krausová

Váš jazykový poradce

Vyzkoušejte naši malou jihočeskou školu business english.